Кінцеві вимикачі мають головну мету – комутація електричних ланцюгів сигналізації, в процесах управління і пристроях контролю, де об'єкт перевіряється на рухливість. В системах, пристроях, конструкціях, де необхідний контроль руху окремих елементів, як правило, встановлюється кінцевий вимикач.
Выключатель концевой применяется в областях, где существует большая вероятность опасности для жизни человека или повреждения производственного процесса, разрушения и т.д. Его маленькие размеры позволяют использовать выключатель в малогабаритных технологиях. Широкое распространение концевые выключатели получили в сфере нефтеперерабатывающей промышленности и сфере добычи и транспортировки нефти, на химических заводах, фабриках, производственных цехах в металлургии, горнодобывающей промышленности, машиностроении, энергетике, пищевой сфере и других областях.
Випускається багато типів кінцевих вимикачів, що розрізняються за ступенем захисту від навколишнього середовища (відкриті, пило - і брызгозащищенные, водостійкий і вибухозахищені), по швидкості розмикання контактів, габаритами, точності роботи, конструктивного виконання (вимикачі з важелем і роликом, з натискним штовхачем, штифтом та ін), значенням комутованого струму і т. д.
На виробничих механізми найбільш широко застосовують кінцеві вимикачі наступних типів: кранові кінцеві вимикачі КУ-700А (КУ-701А, КУ-703А, КУ-704А, КУ-70.6 А); вимикачі ВК-200Г, ВК-300Г; вимикачі серій ВПК-1000, ВПК-2000, ВПК-4000, ВП15, вибухозахищені кінцеві вимикачі ВКМ-ВЗГ, ВПВ та ін.